Podniková jedáleň

Podniková jedáleň

Pri zariaďovaní firmy je dobré myslieť na benefity pre svojich zamestnancov. Jeden taký môže byť jedáleň priamo vo firme. Túto výhodu je vhodné zaradiť najmä ak firma stojí na mieste, kde nie je možné navštíviť napríklad obchod či reštauráciu na obed. Toto zamestnanci určite ocenia. Je nutné dodať, že pre správny chod takejto kuchyne je nevyhnutné mať správne vybavenie. Inak nemôžeme byť efektívny a zamestnanci kuchyne nám tiež nepoďakujú.

Vybavenie kuchyne 

Do vybavenia kuchyne do podnikovej jedálne určite patrí varna technológia  , bez ktorej sa žiadna kuchyne nezaobíde. Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou by mohla byť varná stolička plynová. Je to dômyselné a skladné zariadenie pracujúce na plyn a iste nám ušetrí nemalé financie, keby sme si chceli kúpiť alebo vybaviť kuchyňu s profi vybavením. Toto by bolo naozaj drahé.

Prečo si ale variť?

Je tu samozrejme alternatíva dovozu jedla, avšak má tiež svoje obmedzenia a svoje negatíva. Platiť za dovoz je mnohokrát drahšie než mať vlastného kuchára, ktorý túto prácu bude zastávať rovnako dobre a lacno. Dovoz tiež nemusí byť spoľahlivý a kvôli napríklad nepriazni počasia či nehode dovozu môžu zostať pracovníci bez jedla, čo im pracovnú morálku určite nespraví. Možno povedať, že toto je dôvod prečo si variť v podniku radšej než si jedlo dovážať. Je však tiež možné, že po uvážení všetkých pre a proti sa prikloníme k dovozu jedla z hľadiska ako finančného, tak z toho hľadiska, že nemusíme premýšľať o prípadnej závadnosti kuchyne a oprave. V prípade dovozu, možno iba zmeniť dovozcu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *