Ste milovník horských túr?

Ste milovník horských túr?

Trávite každý víkend alebo každý deň inde než len doma a v práci? Strávite plno času na peších túrach, napĺňa vás horský vzduch? Pre krásne prežitú prechádzku si nezabudnite zbaliť so sebou veci, ktoré sa hodia alebo musia byť pre vaše bezpečie ale aj pohodlie.

Čo všetko mať? 

Pre zimné obdobie je dobré sa vybaviť termoprádlom, ktoré zahrieva celé telo a pri odpočinku na vrchole vaše telo udržuje stále v teple, nehrozí tak nachladnutie. Pre stály príjem tekutín je dobrá termoska s pumpou, zvlášť keď so sebou máte deti. Teplý čaj tak stačí napumpovať do termohrnčekov a už len podávame. Termos pre tekutiny napríklad čaj, káva sú s výpustným kohútikom. Klasické várnice s vyberateľnou vnútornou vložkou. Medzipriestorová vložka obalu je vzduchová medzera. Manipulácia s termoskou je veľmi jednoduchá, navyše je k tomu veľmi skladná a ľahká, takže v batohu nepocítite váhu navyše. Ak neviete podľa čoho zvoliť termohrnček obráťte sa na špecialistov v oblasti horských túr, stanovania, cestovania alebo priamo campingu.

Várnice čiže termos, ktoré sa používajú predovšetkým na prenos obedov sú vhodnou voľbou pre cestovanie, kedy si jedlo uvaríte a následne vložíte do várnice. A môžete ísť na túru. Na vrchole si potom dáte teplý lahodný obed s pocitom uvoľnenosti a nezáväznosti. Várnice sú už mnoho rokov odskúšanou formou prepravy jedál. Várnice sa líšia veľkosťou od 5 do 20 litrov, prevedením obalu (vonkajšieho plášťa) – lakované alebo nerezové. Vnútorná vložka nádoby je vždy nerezová. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *