Využitie variča na ryžu

Využitie variča na ryžu

Ryžovar je typ hrnca fungujúci na princípe varenia na pare, kedy sa o nič nemusíte starať. Ryžu za vás uvarí tak, aby v nej zostali všetky potrebné vitamíny a minerály bez pripálenia. Jednou z najpoprednejších funkcií ryžovaru je schopnosť rozpoznať, ako dlho je potrebné ryžu variť, aby nedošlo k prevareniu a jedlo ostalo po uvarení teplé. Ako nájsť ryžovar, ktorý pre vás bude ten najlepší? Záleží či ryžovar chcete na súkromné účely alebo do gastro podnikania, kde sa ryža varí vo väčších dávkach.

Podľa čoho vybrať správne varič na ryžu? 

Dôležité je zamerať sa predovšetkým na vlastnosti a funkcie jednotlivých ryžovarov, na základe týchto informácií potom vybrať ten najvhodnejší. Vyberajte starostlivo a podľa referencií, dlhá životnosť ryžovaru je skvelým plusom. Varič ryže vyberajte podľa príkonu, ktorý sa väčšinou pohybuje v rozmedzí od 300 w do 1500 w. Objem zvoľte podľa toho na aké účely chcete ryžovar použiť, na domáce použitie stačí aj 1,5 l objem, pre gastro použitie tie väčšie, ktoré sú až 5-litrové. Na vhodnom výbere záleží aj podľa toho či po uvarení drží varič na ryžu, ryžu v teple, a na ako dlho. Je to výhodou práve v gastro podnikaní, kedy uvarená ryža bude po celú dobu v teple, a vy môžete tak komfortne rýchlo servírovať a pritom sa nestresovať. Automatické vypnutie ryžovaru vám dodá pohodlie pri varení. Varič ryže zapnete a o zvyšok sa nezaujímate. Varič na ryžu sám vyhodnotí kedy je ryža uvarená a potom sa automaticky vypne. Pre domáce použitie túto funkciu nemusíte mať je to skôr zas a znova pre gastro podnikanie. Svetelná kontrolka vám ukáže či ryžovar varí, hreje alebo je úplne vypnutý.

Je ryžovar podobný elektrickému hrncu?

Veľmi podobným produktom je elektrický hrniec, ktorý je ale v mnohých funkciách rozdielny tým, že v elektrickom tlakovom hrnci uvaríte veľmi rýchlo aj tuhé hovädzie mäso ale aj mnoho iných potravín. To sa Vám v ryžovare bohužiaľ nepodarí. Je pohodlný a rýchlejší oproti normálnym hrncom. Elektrický hrniec začína byť tiež ako ryžovar, skvelým spoločníkom do kuchýň reštaurácií. Jedlo chutí perfektne a používajú ich aj profesionálni kuchári. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *